Ovaj utorak nas treniraja plesač baletnog ansambla Hrvatskim0 narodnim kazalištem Ivana pl. Zajca Rijeka!
S Leonardom De Santisom smo se družili u ožujku, a ovaj utorak, 8.5. ponovno nas vodi kroz plesno iskustvo. Nemojte se prepasti profi baletana jer je pripremio radioničku poslasticu suvremenog plesa u nesvakidašnjem kontekstu. A taj je: povjerenje i povezanost.![]()
Leonardo će nas na radionici provest će kroz osnovne principe suvremenog plesa; rad na podu, improvizacijski rad za bolje razumijevanje kako se naše tijelo sve može kretati u suodnosu s tom najnižom razinom kretanja ljudskog tijela.
Zaista, nikad dovoljno vježbi vezano uz pod, razvoj fleksibilnosti i mekanosti, a sad ćemo te vještine i proširiti.
Sve će nas to pripremiti za vježbe povjerenja i povezanosti kroz koje će nas plesnim putem provesti Leonardo.
Radionica se održava na engleskom jeziku.
O voditelju:
LEONARDO DE SANTIS
…rodom iz Rima, iza Leonarda su baletne škole i akademije iz Rima, Firenze, Pistoie (Balletto di Roma, Balletto di Toscana, Codarts Dance Academy); kao i brojni plesni intenzivi u Americi (Boston Ballet, ABT, The Juilliard School). S 19 godina primljen je na londonsku Rambert School of Ballet and Contemporary dance gdje je radio s koreografima Ishamom Rustemom i Julie Cunningham. Po završetku akademije, Leonardo se pridružio DAF u Rimu. Član je baletnog ansambla HNK Ivana pl. Zajca.